Logo BoxOfHope
EU Logo
Jak nadać ponowne życie używanym przedmiotom?

Jak nadać ponowne życie używanym przedmiotom?

Photo

Krzysztof Domański

Opublikowano 17 grudnia 2022

Jak nadać ponowne życie używanym przedmiotom?

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie: "Śmieci jednego człowieka to skarb innego człowieka". Jest to z pewnością prawda, jeśli chodzi o przedmioty, które zostały wyrzucone. Niezależnie od tego, czy sprzątasz garaż, czy sprawdzasz, co znajduje się na strychu, istnieje wiele sposobów, aby dać używanym przedmiotom nowe życie:

Znajdź nowe sposoby ich wykorzystania.

Jeśli chcesz być dobrym zarządcą swoich zasobów i pomóc planecie, nie ma lepszego sposobu niż znalezienie nowych sposobów wykorzystania rzeczy. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o nasze rzeczy. Im więcej możemy ich ponownie wykorzystać, tym mniej będziemy musieli kupować nowych. Ale nie wyrzucaj wszystkich starych przedmiotów tylko dlatego, że nie są obecnie używane! Zamiast tego, spójrz na nie kreatywnym okiem i zobacz, czy jest jakiś inny cel, któremu mogłyby służyć w Twoim życiu - lub w życiu kogoś innego. Na przykład, jeśli masz parę dżinsów, które są zbyt zużyte do twojej obecnej garderoby, ale wciąż w dobrym stanie, dlaczego nie przekazać ich komuś innemu, kto może ich potrzebować? Możesz również oddać stare ubrania i buty do lokalnego schroniska lub wysłać je do nas. Możesz też rozważyć przekazanie zabawek, książek lub innych przedmiotów, z których Twoje dzieci wyrosły - a przy okazji dzięki działaniu naszego projektu przekazać datację na wybraną fundację.

Może upłynąć trochę czasu i eksperymentów, zanim odkryjesz skuteczne zastosowanie dla przedmiotu, który wypadł z łask lub stracił swoje pierwotne przeznaczenie. Ale jeśli masz cierpliwość i wytrwałość, istnieje wiele sposobów, że coś starego może stać się znowu czymś nowym!

Podaruj je lub oddaj znajomym.

Rozważ przekazanie ich na cele charytatywne (takie jak https://boxofhope.pl) lub dla przyjaciół.

Oddaj je do sklepów z używaną odzieżą.

Przekaż je na aukcję charytatywną (np. dla WOŚP).

Podaruj je lokalnej szkole do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli w miarę potrzeb - mogą mieć nawet specjalne miejsce, gdzie mogą być używane przez innych ludzi w społeczności!

Sprzedaj je na wyprzedaży podwórkowej lub przekaż do nas

Następną najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić ze swoimi niechcianymi przedmiotami, jest sprzedanie ich na wyprzedaży podwórkowej lub przekazanie ich takiemu rozwiązaniu jak nasz charytatywny projekt. Obie opcje są świetnymi sposobami na zarobienie dodatkowych pieniędzy i obie są okazją do przekazania zysków na cele charytatywne.

Wyprzedaż podwórkowa to świetny sposób na zebranie pieniędzy na cele charytatywne, zwłaszcza jeśli masz więcej niż jeden przedmiot, który wymaga sprzedaży. Jeśli masz problemy ze znalezieniem nabywców, spróbuj zacząć wcześnie w weekend lub reklamować się w lokalnych gazetach. Jeśli po tym wszystkim ludzie nadal nie są zainteresowani zakupem twoich rzeczy, rozważ przekazanie ich bezpośrednio organizacji - i uważaj się za szczęściarza, że ktoś inny dostał w swoje ręce coś, co faktycznie wykorzysta!

Użyj ich do wymiany barterowej.

Jeśli szukasz więcej sposobów, aby uzyskać jak najwięcej ze swoich przedmiotów, rozważ barter. Spopularyzowany w świecie przednowoczesnym jako system wymiany, w którym towary lub usługi są bezpośrednio wymieniane na inne towary i usługi bez użycia środka wymiany (takiego jak pieniądze), barter jest również używany w czasach współczesnych, aby uzyskać tylko towary i usługi, a nie walutę.

Barter może być pomocnym sposobem dla ludzi, którzy są spięci gotówką i potrzebują przedmiotu, na który nie mogą sobie pozwolić. Na przykład, jeśli masz stare swetry, ale chcesz nowe buty z Goodwill, barter może być rozwiązaniem! Możesz zatrzymać jeden sweter, wymieniając go jednocześnie na czyjąś starą parę butów.

Jeśli jednak nie masz na to czasu, swoje wartościowe rzeczy, możesz do nas za darmow wysłać, a my je sprzedamy, a część zysku przekażemy na rzecz wybranej fundacji.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na ponowne wykorzystanie i recykling używanych przedmiotów. Możesz wysłać je do nas za darmo wybranym kurierem, podarować je osobom potrzebującym, sprzedać na wyprzedażach lub aukcjach internetowych, albo wykorzystać je do wymiany. Recykling i ponowne wykorzystanie używanych przedmiotów jest ważną częścią utrzymania zrównoważonego stylu życia.

Dodaj ocenę

Tagi

Gospodarka cyrkularna

drugie życie

ekologia

surowce

Powiązane artykuły

Gospodarka cyrkularna - na czym polega?

Gospodarka cyrkularna - na czym polega?

7 grudnia 2022

Przegląd nowych trendów proekologicznych i ich wpływ na gospodarkę

Przegląd nowych trendów proekologicznych i ich wpływ na gospodarkę

13 grudnia 2022

Czym jest pakiet dotyczący gospodarki cyrkularnej?

Czym jest pakiet dotyczący gospodarki cyrkularnej?

14 grudnia 2022

0 KOMENTARZY